Осуђујућа пресуда оптуженом за Тешко кривично дјело против сигурности јавног промета у вези са кривичним дјелом Угрожавање јавног промета због омамљености
Кантонални суд у Тузли, у кривичном предмету против оптуженог М.Х., због кривичног дјела Тешка кривична дјела против сигурности јавног промета у вези са кривичним дјелом Угрожавање јавног промета због омамљености, донио је и јавно објавио првостепену пресуду којом је оптуженог огласио кривим, те му изрекао казну затвора у трајању од три године.
Оптужени је оглашен кривим што је дана 26.04.2025. године, око 12,00 сати, у насељу Цапарде, Град Лукавац, управљајући аутомобилом брзином већом од дозвољене и под дејством алкохола, возилом ударио пјешака Е.С., који је том приликом задобио тешке тјелесне повреде усљед којих је преминуо на мјесту догађаја.
Оптуженом је изречена и сигурносна мјера – забрана управљања пријевозним средством “Б” категорије у трајању од двије године, с тим да се вријеме извршења казне затвора не урачунава у вријеме трајања ове мјере.
Након објаве
пресуде суд је донио рјешење којим је према оптуженом укинут притвор.
Ове одлуке
нису правоснажне с обзиром да странке имају право жалбе.